Затвори оглас

Самсунг ВхитеИако је већина навијача, према анкети, већ неколико сати пре меча знала да ће Самсунг Вхите победити, нико није очекивао овакав фијаско Самсунг Блуе. Бели тим се без иједног двоумљења носио са сестринском екипом у форми Плавих и са апсолутном сигурношћу прошао полуфинале без изгубљеног меча, па је одлука донета после само три утакмице и Самсунг Бели, са укупно 12 победе и само један пораз на свом конту, пласирају се у финале овогодишњег Светског првенства у Леагуе Оф Легендс.

Већ у првом полуфиналном мечу, бели су показали пуну снагу, а од 12. минута, када су навијачи коначно добили прву крв, за шта је ССВ Лоопер-ов шутер за Акали однео бонус злата, само је пљуштало Самсунг Блуе, што је резултирало коначним резултатом 24-3 и уништењем нексуса Плавих у 29. минуту. Други гем је већ био нешто избалансиранији, али је после 10. минута Бели поново показао своје квалитете и разлика између добијених злата се само повећавала у његову корист, све до 33. минута, када је Бели одлучио да заврши утакмицу уништавањем плавог нексуса. , чије су се шансе за унапређење одједном значајно смањиле.

Трећу утакмицу можда и не треба коментарисати, скоро до детаља се поновио сценарио из прве утакмице и Самсунг Вхите је коначним резултатом 28:3 у 23. минуту потврдио спремност за финале шампионата 2014. одржаће се у недељу 19.10. и ССВ ће се суочити са кинеским ОМГ-ом или Стар Хорн Роиал Цлубом, који је прошле године прошао у финале, али је изгубио од јужнокорејског СКТ-а.